Programista po godzinach

03 Maj 2016

Ogród botaniczny w Powsinie

0
Wyprowadzając się na przedmieścia, nigdy nie pomyślałbym, że aż tak będzie brakowało mi zieleni jak tutaj na Białołęce. To już nie to samo miejsce, gdzie pasły się krowy i wkoło było pełno dzikiego ptactwa. Na szczęście z tej betonowej matni można uciec trasą toruńską, która pozwala, sprawnie dojechać na drugi koniec Warszawy, bo właśnie tam chcę dzisiaj Was zabrać.
Prawdziwka 2 0 0

Kwiecień to czas rozkwitu przede wszystkim przepięknych magnolii i jak co roku warto wybrać się na festiwal do Ogrodu Botanicznego w Powsinie :) Warto również odwiedzić to miejsce w lato, gdy kwitną inne gatunki kwiatów i krzewów :) My najczęściej odwiedzamy to miejsce dwukrotnie w ciągu roku, raz właśnie pod koniec kwietnia i drugi raz w połowie sierpnia, gdy cała fauna i flora jest w największym rozkwicie.

Po dotarciu na miejsce i znalezieniu dzikiego miejsca parkingowego udaliśmy się wydeptaną przez tubylców ścieżką, prowadzącą przez Las Kabacki. W lato wszystkie opustoszałe boiska, place zabaw i paleniska zapełniają się turystami. Najwięcej jest tutaj ludzi z okolicznych miejscowości podwarszawskich i Wilanowa oczywiście. Tubylcy z innych części miasta również się pojawiają, są jednak w zdecydowanej mniejszości:) Gdy przedostaniecie się i pokonacie schody przy muszli koncertowej (nie polecam zabierania wózka), i przejdziecie kawałek laskiem, znajdziecie się u celu naszej wyprawy. Jednak nie dostaniecie się tam za darmo. Na straży stoi kapłanka i do 30 kwietnia pobiera bilet w cenie 8 zł, a w innych terminach 10 zł.

W Ogrodzie botanicznym znajdziecie różne okazy kwiatów, poczynając od zwykłych róż, a kończąc na odmianach górskich, które rosną na specjalnie uformowanych gruzowiskach, które pełnią również rolę punktów widokowych. Z tego miejsca widać doskonale panoramę całego ogrodu. Możemy obserwować maszerujące tłumy oraz otaczającą ją faunę i florę. Są tutaj również cieki wodne, duża kolekcja iglaków, krzaków i szklarnia z okazami roślin mięsożernych, egzotycznych i wieloma innymi, których nie znajdziecie w Polskim klimacie. Okazów jest tak dużo, żeby aby obejrzeć wszystkie okazy, trzeba spędzić co najmniej 4 godziny na samym zwiedzaniu. Pomyślano również o głodnych podróżnikach, po środku ogrodu botanicznego znajdziecie duży grill z wielgachną kiełbasą, kaszanką, karkówką i pysznymi szaszłykami. Czy trzeba czegoś więcej do idealnego wypadu za miasto? Powsin to idealne miejsce dla osób chcących odpocząć od miejskiego zgiełku i widoku blokowisk :) Jeżeli znudziło Wam się spacer Nowy Światem-Krakowskim przedmieściem, siedzenie w domu to nie macie na co czekać, łapcie kluczyki i jazda do Powsina!

Dodatkowe info: Parking przy ulicy lub na polu bezpłatny. Dojazd linią 519 z dworca centralnego.

Brak komentarzy.
Chrupiące tortille z mięsem mielonym, szpinakiem i pomidorkami cherry
o mnie
kontakt
współprace

NEWSLETTER
FACEBOOKINSTAGRAM

#food #foodporn #pornfood #foodblogger #foodblog #polishblogger #polishboy #polishman #new#post #yummy #beauty #sexy #sexyfood #foodphotography #cleanfood #s4s #followme #tasty #mango #impossible #amazing #cheesecake #delicious #lime #cake #orgazm #follow #liczi #tajlandiachallenge

Post udostępniony przez Kamil Hajduk (@programistapogodzinach)REKLAMA